چند نکته مهم در خصوص فروش محصولات و کالاهای لوکس در فضای اینترنتی

در عین اینکه برای فروش تمامی محصولات در فضای اینترنتی بایستی یک سری از نکات و استانداردها رعایت شود تا فروش آن محصول نتیجه بخش باشد، در خصوص برخی از محصولات به مانند کالاهای لوکس بایستی برخی نکات دیگر را نیز مد نظر قرار داد. تا با رعایت آن نکات بتوان فروش اینترنتی موفقی را درباره این محصولات تجربه کرد.

در این مقاله از بخش کسب و کار مجله مگ مد لایف، چند نکته از این نکات را مورد بررسی خود قرار داده‌ایم که با رعایت کردن آن‌ها می توانید کالاهای گران قیمت و لوکس خود را نیز در فضای آنلاین به فروش برسانید.

پس لطفا با ما در مجله مگ مد لایف همراه باشید.

نکات فروش محصولات لوکس در فضای آنلاین:

6 نکته طلایی درباره فروش محصولات لوکس

 • اعتماد سازی
 • نشان دادن رضایت مشتریان
 • داشتن تنوع قیمتی
 • داشتن بسته بندی متنوع و کادویی
 • انتشار مجوزهای قانونی
 • قابلیت پرداخت در محل
چند نکته مهم در خصوص فروش محصولات و کالاهای لوکس در فضای اینترنتی:

اعتماد سازی در خصوص محصولات لوکس:

به دلیل آنکه قیمت محصولات لوکس به صورت طبیعی بسیار بالاتر از حالت عادی است، جنبه اعتماد سازی در فروش اینترنتی این کالاها از دیگر محصولات، بسیار پر اهمیت تر است. در واقع هر کسب و کار اینترنتی بایستی برای مشتریان خود اعتماد سازی انجام دهد اما اعتماد سازی ای که در کسب وکارهای لوکس بایستی صورت گیرد، بسیار بالاتر و با اهمیت تر است.

این اعتماد سازی هم در خصوص ماهیت کسب و کار بایستی صورت بگیرد و هم جنبه های دیگری مانند فرستادن محصول تا پرداخت را نیز بایستی شامل شود.

اما به طور خلاصه برای اعتماد سازی محصولات لوکس چند مورد زیر ضروری است:

 • نشان دادن محیط کسب و کار
 • داشتن آدرس دقیق و معتبر از شرکت و یا محل کسب و کار
 • داشتن شماره تماس های معتبر
 • انتشار ویدیوهای با کیفیت از محصول مورد نظر: تا کیفیت محصول به درستی قابل شناسایی باشد
 • نشان دادن شیوه  پست و فرستادن محصولات
 • اطمینان بخشی در خصوص برگشت کالا در صورت نداشتن رضایت
 • اطمینان بخشی در خصوص اصالت کالا و گارانتی های مربوطه
 • داشتن تبلیغات معتبر از افراد و یا پیج های معتبر
 • همکاری با برندهای معتبر دیگر در بخش های جانبی از کسب و کار
 • و…
نشان دادن رضایت مشتریان در خصوص خرید از کسب و کار شما:

نشان دادن رضایت مشتریان در خصوص خرید از کسب و کار شما:

برای این مورد توصیه می شود که از مشتریان خود بخواهید که دیدگاه خود را در خصوص محصول خریداری شده با دیگران به اشتراگ بگذارند.

اگر بتوانید که با روش های تشویقی از مشتریان خود در خواست کنید که از خودشان و محصول خریداری شده فیلم تهیه کنند که مزیت بالایی را برای کسب و کار خود فراهم کرده اید.

در واقع اگر برند شما واقعا دارای اعتبار و جنبه اشرافی تری داشته باشد، مشتریان به میل خود علاقه مند به نشان دادن خرید خود به دیگران هستند. چون به نوعی خرید از شما پز دادن محسوب می شود.

داشتن محصولاتی با رده بندی قیمتی متفاوت:

درست است که محصولات کسب و کار شما را عمدتا کالاهای لوکس و گران قیمت تشکیل داده اند. اما بهتر است که در همان رده گران قیمت نیز چند رده قیمتی پایین، متوسط و بالا را نیز داشته باشید و تنوع محصولاتی با رده قیمتی مختلف در کسب و کار خود ایجاد کنید.

با این روش تعداد بیشتری از مخاطبان را تحت پوشش خود قرار می دهید.

همچینین داشتن رده بندی قیمتی از لحاظ یکی از تکنیک های مارکتینگ، به فروش بیشتر کمک می کند.

در واقع گاها محصولی با قیمت کمتر به فروش محصول اصلی گرانقیمت تر با در نظر گرفتن تکنیک هایی، کمک می کند.

داشتن و ارائه بسته بندی های خاص و کادویی به خصوص برای مناسبت های ویژه:

داشتن و ارائه بسته بندی های خاص و کادویی به خصوص برای مناسبت های ویژه:

یک بخش از فروش محصولات لوکس جنبه کادو دادن و هدیه دارد. در واقع گاها افراد این محصولات را برای کادو دادن به عزیز خود خریداری می کنند. پس داشتن بسته بندی های آماده و شیک که جنبه کادویی داشته باشند، کاربر را به خرید از شما ترغیب خواهد کرد.

داشتن مجوزهای قانونی و نمایش آن به کاربران:

 اگر بتوانید برای کسب و کار آنلاین خود انواع مجوزهای صنفی و قانونی را کسب کنید و آن ها را به کاربران خود نشان دهید. به فروش خود کمک کرده اید. زیرا با این روش اعتماد کاربران را نیز نسبت به کسب و کار خود افزایش می دهید. در واقع مجوزهای قانونی را نبایستی قاب کرد و به دیوار شرکت زد. آن ها برای این درست شده اند که به مشتریان نمایش داده شوند.

امکان قابلیت های متنوع پرداخت از جمله پرداخت در محل:

امکان قابلیت های متنوع پرداخت از جمله پرداخت در محل:

به دلیل لوکس بودن و گرانقیمت بودن محصول شما، داشتن قابلیت پرداخت در محل به فروش کمک می کند. زیرا کاربر خواهد توانست پس از مشاهده محصول درب منزل خود و اطمینان از کیفیت آن، اقدام به پرداخت کند.

همین مورد برای بسیاری باعث اعتماد بیشتر و رغبت بیشتر برای خرید خواهد شد.

محصولات لوکس

جمع بندی:

در این مقاله به 6 مورد از مواردی که به فروش بیشتر کالاهای لوکس و گرانقیمت در فضای اینترنتی کمک می‌کند پرداختیم. قطعا رعایت تمامی اصول حرفه ای فروش آنلاین باید علاوه بر این موارد در کسب و کار شما رعایت شود.

همچنین موارد و تکنیک های دیگری نیز وجود دارند که باعث رونق فروش محصولات لوکس می‌شوند که در مقالات جداگانه دیگری به آن ها خواهیم پرداخت.

نظر شما چیست؟ آیا موارد دیگری را در نظر دارید که به فروش این محصولات کمک می‌کند؟ لطفا دیدگاه خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

به قلم پوریا نجفی شیوا